Ludzie,  Wywiady

Afra Saraçoğlu: Piękno nie ma dla mnie żadnego znaczenia [Wywiad dla Instyle, styczeń 2019]

Podaj dalej
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Afra ma dopiero 21 lat, ale udało jej się już zagrać w trzech filmach i jednym długim serialu. Jedną ze wschodzących gwiazd (według Pantene) zobaczymy wkrótce w nowym serialu stacji Star TV “Kardeş Çocukları”.

Dwa filmy z twoim udziałem miały premierę w grudniu. Kolejny film wchodzi do kin w styczniu. Wkrótce zobaczymy cię także w serialu. Jak podchodzisz do swojej pracy?
To wszystko jest przyjemnym zmęczeniem. Mam szczęście występować w projektach, które mają premierę jeden po drugim. Staram się brać udział w projektach, które mi się podobają i to przynosi bardzo dobre efekty. W ciągu dnia jestem bardzo zmęczona, ale to wszystko, co robię, jest warte tego zmęczenia. Dlatego mogę powiedzieć, że wszystko idzie dobrze.

Jakie są z natury Ada z “İyi Oyun” i Gülüm z “Aşk Bu mu?” Z pewnością każda z tych postaci wniosła coś do twojego aktorstwa.
Ada jest dziewczyną, która bardzo wsiąkła w świat internetowy. Jest blogerką. Ma własny kanał na YouTube. W sieci publikuje informacje o “League of Legends”. Z natury jest pewna siebie, wytrwała, uwielbia nabywać nowych doświadczeń. To ekstrawertyczka, ale jednocześnie bardzo wrażliwa osoba. Gülüm jest bardzo energiczną, zabawną i silną dziewczyną. Czerpie z życia pełnymi garściami. Jest mądra, sprytna, ukończyła studia zaoczne i ma talent do rysowania. Z powodu wielu zajęć nie mogła znaleźć czasu na miłość.

Opowiedz nam o swojej postaci, w którą wcielasz się w serialu “Kardes Çocuklari”. Jaka jest Hayat Çetin?
Razem z moją ulubioną ekipą weszliśmy na trudną, ale przyjemną drogę, bardzo się mnie to cieszy. Razem z Hayat Çetin czuję przypływ pasji, wytrwałości, siły i determinacji ducha. Hayat to młoda dziewczyna. Ma 20 lat i chce po prostu żyć. Czuje się bezpiecznie tylko w objęciach matki. Nie kryje swoich emocji, gdy jest szczęśliwa lub zła, kiedy broni swoich praw.

Jak trafiłaś do tego projektu? Dlaczego wybrałaś akurat ten spośród wszystkich innych?

Głębokość stanu psychicznego Hayat Çetin odróżniała ten projekt od innych. Dla mnie ważne jest, aby postać wpływała na mnie, ponieważ jesteśmy związane ze sobą zarówno fizycznie, jak i duchowo. 

Które aspekty gry aktorskiej są dla ciebie trudne,  a które uważasz za niesamowite?
Trudno jest, gdy muszę poświęcać swoje życie prywatne. Wiesz, w jakich godzinach potrafią kończyć się zdjęcia. Kiedy masz dobre stosunki ze swoimi przyjaciółmi, to czujesz się dobrze. Najbardziej niesamowite i przyjemne jest dla mnie odtwarzanie nowej postaci.

Jesteś bardzo młoda, a do tej pory zdążyłaś już zagrać w długim serialu i czterech filmach. Jak to się stało?
Po pierwsze, bardzo ciężko pracowałam. W każdym projekcie staram się dawać z siebie wszystko. Jestem zdyscyplinowana. Możliwe, że to właśnie dyscyplina w połączeniu z moją wytrwałością, wiarą i pracą doprowadziły mnie do sukcesu. Wszystko to widzi zespół, z którym pracuje.

Czy możesz podzielić się z nami wrażeniami z pracy przy pierwszej produkcji, którą był film “İkinci Şans”? Pamiętasz, kiedy pierwszy raz postawiłaś stopę na planie?
W filmie zagrałam córkę postaci Nurgül Yeşilçay o imieniu Çiçek. Z tego wszystkiego pamiętam jedynie, że byłam bardzo podekscytowana. Czułam się, jakby moje ręce i stopy były związane. Nie wiedziałam, co robić. Jednocześnie byłam bardzo zmartwiona i bardzo szczęśliwa.

Chciałabym jeszcze raz usłyszeć od ciebie historię o tym, jak dostałaś się do branży.
Kiedy studiowałam na uniwersytecie moja mama zobaczyła na instagramie post z Özcanem Denizem i Nurgül Yeşilçay, który podpisany był “zaczęliśmy”. Zostawiła komentarz pod nim. A potem zadzwoniła do mnie i powiedziała mi o wszystkim. Oczywiście, ja nie wierzyłam w to, ale potem moja mama zadzwoniła po raz drugi i powiedziała mi, że otrzymała odpowiedź. Nadal nie wierzyłam w to, co się stało. To wszystko jest dziełem losu, ponieważ właśnie wtedy poszukiwano osiemnastoletniej aktorki do roli córki postaci Nurgül Yeşilçay. Potem wydarzenia zaczęły się rozwijać.

Czym jest dla ciebie piękno? Jakie są jego wady i zalety?
Piękno jako takie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. A dokładniej, to ono nie wystarczy, jeśli nie współgra z innymi elementami. Staje się ono zaletą tylko wtedy, gdy wykonujesz dobrze swoją pracę, masz motywację, talent i dyscyplinę.

Kiedy podjęłaś decyzję o tym, że zostaniesz aktorką?
Od dzieciństwa marzyłam, aby zostać aktorką. Pisałam scenariusze, tworzyłam dwie postacie, szyłam ubrania, przebierałam się i wcielałam w dwie role jednocześnie. I tak zainteresowałam się aktorstwem. Później moja mama to zauważyła. Zaczęłam uczęszczać na lekcje aktorstwa. I potem zaczyna się już ta historia.

Opowiedz nam o tym momencie w twoim życiu, kiedy dowiedziałaś się o nominacji do nagrody Pantene w kategorii “Wschodząca gwiazda”. Czy ta nagroda jakoś na ciebie wpłynęła?
Bardzo cieszę się i jestem dumna z powodu otrzymania tej nagrody, ponieważ zawsze śledzę to wydarzenie. Chcę, aby moja kariera nabrała rozpędu, abym odniosła sukces. Jestem pewna, że dzięki otrzymaniu tej cennej nagrody, wzniosę się jeszcze wyżej i będę pracować jeszcze ciężej. Już teraz staram się pracować nad sobą.

Jak dbasz o swoje włosy? Jakich preparatów używasz? Jakiego rodzaju są twoje włosy?
Trudno powiedzieć, że łatwo jest dbać o proste i grube włosy. Na planie moje włosy są zawsze narażone na zniszczenie, dlatego każdego dnia staram się w jakiś sposób je wzmacniać. Pomaga mi w tym seria kosmetyków Pantene Pro-V Hair Superfood. One prostują moje pokręcone włosy i czynią je zdrowymi i mocnymi.

Oryginalny tekst wywiadu dostępny w magazynie InStyle nr ze stycznia 2019 [dostępny tutaj].


Podaj dalej
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *