O Mnie

Podaj dalej
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Witaj, drogi czytelniku!

Miło mi cię powitać na blogu, który poświęcony jest tureckim serialom. Produkcje, o których przeczytać możesz w moich wpisach, emitowane są w tureckiej telewizji.

Kim jest Grzywunia?
Jestem dziewczyną z workiem pełnym marzeń, który otwieram od czasu do czasu, aby któreś z nich zrealizować. Ciągle poszukuję swojego miejsca w świecie. Od latynowskich telenowel przez francuskie kryminały i polskie dyrdymały dotarłam w końcu do świata tureckich seriali. Gdyby jakaś uczelnia miała w swojej ofercie kierunek serialoznawstwo, to pewnie właśnie robiłabym doktorat.

Z tureckimi serialami pierwszy raz zetknęłam się w 2015 roku i tak mi się spodobało, że zostałam do dziś. Moją pierwszą obejrzaną produkcją jest “Kiraz Mevsimi (Sezon na miłość)”. Bliżej mi do dramatów niż komedii romantycznych. Uwielbiam seriale wyprodukowane przez MF Yapim i Ay Yapim, a w szczególności te, gdzie w fotelu reżysera zasiada Yusuf Pirhasan lub Hilal Saral.

W 2017 roku odwiedziłam plan serialu “Kalp Atışı” w Stambule, gdzie poznałam tureckich aktorów – Alego Buraka Ceylana, Serkana Tinmaza oraz Merve Çağıran. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które wymagają więcej czasu i cierpliwości. Dlatego na pewne spotkanie wciąż czekam i mam nadzieję, że się doczekam.

Skąd nazwa bloga?
Od mojego ulubionego tureckiego aktora Gökhana Alkana i jego fryzury z czasów serialu “Seviyor Sevmiyor”. Szczerze mówiąc, w momencie zakładania strony to była pierwsza nazwa, która przyszła mi do głowy, a że jest jednocześnie uniwersalna i nie ogranicza pola działania tylko do tematyki związanej z tureckimi serialami, to uznałam ją za idealną.

Co znajdziesz na blogu?
* Recenzje tureckich seriali oraz różne subiektywne rankingi
* Wywiady z aktorami i aktorkami tureckimi, które zostały przeze mnie przetłumaczone, a oryginalnie dostępne są w tureckich czasopismach;
* Życiorysy aktorów, aktorek, reżyserów;
* Inne wpisy (wszystko, co nie mieści się w zakresie wspomnianym powyżej).

A co poza serialami?
Z zawodu jestem geografem, ale lubię także historię, dlatego tak bardzo ukochałam sobie Stambuł, który łączy w sobie te dwie dziedziny. Mam fioła na punkcie robienia ręcznych notatek, używając przy tym niezliczonej ilości kolorowych cienkopisów, dlatego każdy tekst, który możecie przeczytać na blogu, powstaje najpierw w zeszycie z ładną okładką. Kocham morze, samotne spacery i koty.

Jak możesz się ze mną skontaktować?
W razie jakichkolwiek pytań, sugestii, pomysłów zachęcam do kontaktowania się ze mną poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce KONTAKT.
Możecie znaleźć mnie również w social mediach:
* Facebook: Grzywunia Na Boczku
* Instagram: grzywunia_na_boczku


Podaj dalej
  •  
  •  
  •  
  •  
  •